O NÁS

Jsme nezávislé sdružení subjektů s vazbou na oblast Železných hor, které se snaží společně vyvíjet a uvádět v život různé neotřelé didaktické pomůcky, metodiky a další různorodé produkty s využitím recyklovatelných materiálů a krátkých dodavatelských řetězců.

Většina našich produktů vzniká v chráněné dílně a jsou vyráběny na zakázku až po závazném objednání.

Jelikož nám není lhostejné prostředí, ve kterém žijeme, většinu metodických a podpůrných materiálů nedodáváme v tištěné podobě, ale můžete si je stáhnout na těchto stránkách a dle potřeby s nimi pracovat.

TEKIS s.r.o. sídlí ve městě Chotěboř, které se nachází na úpatí Železných hor. Firma se od počátku zabývá především výrobou a distribucí obalového materiálu. V poslední době rozvíjí nové výrobní odvětví zaměřené na výrobu didaktických pomůcek.

Jedním z bodů naší filosofie je poskytovat pracovní příležitosti našim handicapovaným spoluobčanům a k čemuž uzpůsobujeme i náš výrobní program. Proto od svého založení působíme na chráněném trhu práce. Našim odběratelům proto můžeme po vzájemné dohodě poskytnout náhradní plnění.

Jelikož chceme být šetrní k životnímu prostředí, využíváme v našem areálu nejen obnovitelné zdroje energie či kořenovou čističku, ale spolupracujeme i na drobné zemědělské výrobě v bio kvalitě.

Geopark Železné hory je území o rozloze téměř 800 kilometrů čtverečních, které se rozkládá především na ploše Pardubického kraje a částečně zasahuje i do kraje Vysočina. Management geoparku se snaží netradiční formou ukázat krásy geologie a její propojení s celou řadou dalších odvětví.

Vedle cestovního ruchu je hlavní náplní geoparku vzdělávání všech věkových skupin. Geopark Železné hory tak slouží jako učebnice geologie pod otevřeným nebem, kterou si lze „přečíst“ během prvních dnů.

Snahou geoparku je šířit geologické myšlenky i za jeho hranice, a to především formou inovativních didaktických materiálů a pomůcek.

European Science and Art Publishing je organizace, která se zaměřuje především na vydávání metodických, vědeckých a uměleckých publikací, které respektují individuální požadavky tvůrců. Jelikož naši odborníci mají bohaté zkušenosti s individuálními projekty, můžeme garantovat zajištění, jednotlivých publikací a výstupů tak, aby odpovídali konkrétním potřebám a požadavkům.

Jsme orientováni především na malonákladové projekty, které jsou nevhodné pro produkci klasických nakladatelství.

Jako jedni z mála se zaměřujeme také na vydávání hodnotných uměleckých děl s odpovídající kvalitou zpracování.